Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

ibrahim Çiftçioğlu

YazarMesaj
LiMaN
Administrator
Administrator
LiMaN

ibrahim Çiftçioğlu Empty
MesajKonu: ibrahim Çiftçioğlu   ibrahim Çiftçioğlu Icon_minitimeÇarş. Eyl. 19, 2007 6:35 am

ibrahim Çiftçioğlu Ibrahimc_isimsiz

İbrahim Çiftçioğlu
"İsimsiz" 1987

ibrahim Çiftçioğlu Ibrahim_ciftciogluİbrahim Çiftçioğlu
(1952, Çorum).

1970 Çorum İlköğretmen Okulu
1973 Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümü
1986 Marmara Üniversitesi ****** Eğitim Fakültesi

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak ögretmenlik, okul müdürlüğü, milli eğitim müdür yardımcılığı ve vekilliği görevlerinde bulundu. Marmara Üniversitesi ****** Eğitim Fakültesi'nde öğretim görevlisi olarak çalıştı.
UNESCO AİAP Ulusal komitesi, Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği'inde Yönetim Kurullarında ve Çalışma Komisyonlarında görev yaptı. Derneğin yayın organı "YAYIN"ı yayımladı.
"Atölye Gün Işığı" ve "PENTÜR-K Hayır'lı Fanzin"i yayımladı.
Özel MEF okullarının İlkögretim ve Lise'si için Plastik Sanatlar Eğitimi Öğretim Programını yazdı.
Sanatçı Veysel Günay'ın yaşam ve sanatını içeren "Bir Yaprakta Bütün Dünya" kitabını yazdı. Bilim Sanat Galerisi yayınlarınca yayımlandı.
Bilim Sanat Galerisi'nin Düzenlerdiği "Bursa Festivali,Çağdaş Türk Resim Sergisi", "75. Yıla Armağan/ Türk Plastik Sanatları Sergisi"nin küraktörlüklerini üstlendi. Kitapları yayına hazırlandı.
Bazı kişi, kurum ve galerilere danışmanlık hizmetinde bulundu,bulunuyor.
VAKKO (1983) DYO (1986), Devlet Resim Heykel Sergisi Özgün Baskı Resim (1991) yarışmalı sergilerinde ödüller aldı. Troya Folklor Araştırma Derneği tarafından düzenlenen 10 Troya Kültür Sanat Ödülleri'nden "Plastik Sanatlar Ödülü"ne layık görüldü(2002).
1972'den bu yana ulusal ve uluslararası çok sayıda sergiye katıldı; 58 kişisel sergi gerçekleştirdi.
Sanatı üzerine pek çok katoloğun yanı sıra, Özgür Uçkan'ın yazdığı "İbrahim Çiftçioğlu /Pentürün Eşkıyası" Bilim Sanat Galerisi Yayınları'ndan çıktı.
Resimleri birçok özel koleksiyonun yanı sıra, Yapı Kredi Bankası, Halk Bank, İş Bankası, Akbank, Anadolu Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Kültür Bakanlığı Koleksiyonlarında yer aldı.
Marmara Üniversitesi, ****** Eğitim Fakültesi Resim Bölümü'ndeki görevinden 1998'de emekli oldu.
1996 yılından bu yana özel MEF Okulları Bilim Kurulu Üyesi olarak çalışıyor.
Yaşamı ve sanat çalışmalarını İstanbul Moda'da sürdürüyor.

ibrahim Çiftçioğlu Ic3

ibrahim Çiftçioğlu Ic5

ibrahim Çiftçioğlu Ic11

ibrahim Çiftçioğlu Ic2
https://liman.yetkin-forum.com

ibrahim Çiftçioğlu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ibrahim TAYFUR
» ibrahim TAYFUR resim sergisi