Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Düşünüyorum öyleyse varım

3 posters
YazarMesaj
vasko
Moderator
Moderator
vasko

Erkek

Düşünüyorum öyleyse varım Empty
MesajKonu: Düşünüyorum öyleyse varım   Düşünüyorum öyleyse varım Icon_minitimePaz Kas. 18, 2007 10:28 pm

"rendekar doğru mu söylüyor ? "düşünüyorum öyle ise varım" oldukça makul. fakat bundan tam tersi bir sonuç, varolmadığım, bir düş olduğum sonucu da çıkar. düşünen bir adamı düşlüyorum. düşündüğümü bildiğim için ben varım. düşündüğünü bildiğim için, düşlediğim bu adamın da var olduğunu biliyorum. böylece o da benim kadar gerçek oluyor. bundan sonrası çok daha hüzünlü bir sonuca varıyor. düşündüğünü düşlediğim bu adamın beni düşlediğini düşlüyorum. öyleyse gerçek olan biri beni düşlüyor. o gerçek, ben ise bir düş oluyorum."

puslu kitalar atlası' nın arka kapağından...
gulosh
mavi
mavi
gulosh

MesajKonu: Geri: Düşünüyorum öyleyse varım   Düşünüyorum öyleyse varım Icon_minitimeC.tesi Ara. 15, 2007 1:01 pm

saol canım... se ne kadar meraklısın felsefeye Wink
wings of peace
gri
gri
wings of peace

MesajKonu: Geri: Düşünüyorum öyleyse varım   Düşünüyorum öyleyse varım Icon_minitimeSalı Ara. 25, 2007 6:52 pm

Şüphe etmek düşünmeyi gerektirir.. düşünmek algılamayı .. algılanmakta varolmayı gerektirir .. o halde -> " Cogito Ergo Sum" ...

Düşünüyorum öyleyse varım
1 sayfadaki 1 sayfası