AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  TakvimTakvim  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yap  

Paylaş
 

 daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
LiMaN
Administrator
Administrator
LiMaN

Mesaj Sayısı : 1977
Kayıt tarihi : 10/12/06

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Empty
MesajKonu: daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor   daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Icon_minitimeÇarş. Ara. 12, 2007 7:10 pm

daralan, 14 Aralık’ta “Genişleyen Dar Alan” Sergisi ile açılıyorFarklı disiplinlere veya disiplinsizliklere açık bir yaklaşım ile, 14 Aralık 2007 Cuma günü faaliyete geçecek olan daralan; sanatsal üretimlerin sergilenebildiği ve paylaşılabildiği bir proje olarak yola çıkıyor. Varolma temelini evrensel değerlere göre yapılandıran daralan, yerel sanatsal aktivitelerin yanı sıra uluslararası sanatsal aktiviteler ile de yakından ilgilenmeyi ve takip etmeyi hedefliyor. daralan, proje kapsamındaki ilk adımını “Genişleyen Dar Alan” isimli açılış sergisi ile atıyor.Sergi alanı ve atölyenin bulunduğu Galata’da ki mekanı ile, kentin kültür-sanat hayatının önemli duraklarından biri haline gelecek olan daralan, ilk adımlarının 2006 yılının son aylarında atılmaya başlandığı bir proje olarak hayata geçiyor. daralan, sergi projeleri, seminerler, resim-heykel-fotoğraf atölye çalışmaları, geziler, performanslar, tiyatro, film-video gösterimleri ve alternatif projeleri içeren programını, açılış sergisi “Genişleyen Dar Alan” ile 14 Aralık 2007 Cuma günü faaliyete geçiriyor.


Projenin ilk sergisi olan “Genişleyen Dar Alan”, heykel, resim, fotoğraf, grafik, video, yerleştirme, çizgi roman ve stensil gibi sanat disiplinlerini/ disiplinsizliklerini; bugüne kadar pek çok başarılı işe imza atan genç sanatçıların yanı sıra, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde yayınlanan “Caveman” isimli çizgi romanı ile tüm dünyada tanınan Tayyar Özkan, Harun Antakyalı ve Emre Zeytinoğlu gibi sanatçıların işleri ile, belirli bir konu dahilinde bir araya getiriyor. Projede yer alan sanatçıların, kente ve insana dair kavramları, ortak bir zemin çerçevesinde ve anlamlı bir çeşitlilik atmosferinde bir araya getireceklerini belirten Proje Koordinatörü Dilan Gümüş, “Genişleyen Dar Alan”ın, bir taraftan genel ve ironik öte taraftan da özel ve direkt vurgular ile kuşatılmışlık temasını konu edineceğini ifade ediyor.


daralan Kadro


Barış Gülmez

Dilan Gümüş

Erdinç GümüşSanatçılarCeren Aksungur

Hatıra Akyüz

Harun Antakyalı

Aylin Başaran

Sesil Beatris

Güneş Çınar

Tezcan Kıldıran

Tayyar Özkan

Said

Yaşam Şaşmazer

Ali Trak

Emre Zeytinoğlu

Açılış ve kokteyl:

14 Aralık 2007 Cuma / Saat: 18.00 – 21.00


Ayrıntılı bilgi için: Barış Gülmez 0 535 956 09 09
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://liman.yetkin-forum.com
LiMaN
Administrator
Administrator
LiMaN

Mesaj Sayısı : 1977
Kayıt tarihi : 10/12/06

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Empty
MesajKonu: Geri: daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor   daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Icon_minitimeÇarş. Ara. 12, 2007 7:32 pm

Genişleyen Dar Alan


Hayatta kalmak, mevcudiyetinin devamlılığını sağlamak; her canlının en temel içgüdüsüdür. Canlılardaki bu temel içgüdünün en sistemli uygulayıcısı olan insan, öncelikle kendisi dışındaki, türlerin alanını daraltıyor veya yok ediyor. Kendi soyut ve somut alanını haddinden fazla genişleten insan, toplam alanın sınırları belli ve sabit olduğundan toplum denen yapı içerisinde bu genişlemeyi diğer insanların soyut ve somut alanını daraltıyor olmasına borçludur. Bu, birbirleri ile ilişkili ve birbirlerine bağlı elemanlar kendi içlerinde yer değiştirseler dahi sabit olan gerçeklerden biridir. Daralan-daraltılan, daralmaya devam eden alanların toplamının oluşturduğu yapı, bütününde genişlese de zaten dar olan alanlar ya darlıklarını muhafaza etmeye devam ediyor ya da daha da daralıyor. bu elemanların oluşturdukları yapının geldiği nokta ise, aldatıcı-yanıltıcı büyüklüğüne rağmen genişleyen bir dar alan oluşu.

Fiziki yaşam alanı olan dar bir oda ya da yatay olarak genişlemesinin yanında dikey olarak da genişleyen onlarca milyonluk devasa, dar şehirler, geniş ama adeta yığılmış bir biçimde ve yavaş ilerleyen araçlar ile dolup taşan otoyollar, uzaklıkları ortadan kaldıran kısıtlı bir gerçekliğe sahip ve etki alanı gitgide genişleyen yeni iletişim biçimleri, bedenin tüketen ve tüketilen bir nesne halini alması ve bireylerin kendi doğalarına uygun şekilde yaşamaları gereken arzu veya tutkuyu sunulmuş şablonların sınırları dahilinde yaşıyor olmaları, varoluş amacı insanı doğanın koşullarında korumak olan kıyafetlerin kimlik, statü ve erk göstergesi hatta tahakküm aracı halini alması, soyut ve somut alanın daralışının geçit töreninde ön saflarda yer alan göstergeleridir.

Fiziksel olarak tam görünen, parçalanmış yarım ruhlara sahip bireylerin durumunun forma bürünmüş parçalanmışlığını anıtlaştıran ve yağmur bırakmayan siyah bulutlar şeklinde sakinlerinin üzerine çöken kentteki yapıların duvarlarında beliren grafitti ve stensiller; simülatif hale gelmiş insan yaşantısının devamlılığının teminatı olarak görülen çocukların büyüyüp durumu algılamaları sonucu verdikleri cevaplardan bazıları olarak şahlanmaktalar.Mağaralarda barınıp avlanarak yaşamını sürdüren atalarımızdan bu yana biçim dışında değişmeyen anlayışımız çizgi roman karelerinde ayyuka çıkıyor .

Kimlikleri önceden belirlenmiş, lolipop misali cafcaflı paketler ile sarmalanmış porno ikonları, durumlarına isyan edip tüketilmeyi reddediyorlar. Aşkın ve cinselliğin varoluşu ile başlayan bedenin tarihinin, mülkiyetin tarihi ile değiştirdiği biçim, utançsız cinselliğiyle ayakta duran, mekanı yine kendi yatağı olan fakat dingin bir bekleyiş yerine arsızca bir sertlik ile cinsel kimliklerini sunan tanrıça idolleri sırtlarını dönerek saklanmıyorlar, aksine meydan okuyorlar cinselliğimizin ve bedenlerimizin tarihine.
Savaşların, mermi izleri ile duvarlar üzerine düşülen tarihi, ortasında kalmış çaresiz kızın yüzünde de, aynı yıkıcılıkla kendini belgeliyor devam eden hayatın oynak melodileri eşliğinde.

Büyüyüp olgunlaşacakları döneme dek, mevcut hayata adapte edilmeye hazırlanan, şartlandırılan, yönlendirilen çocukların, karanlık dünyaları ifadelerinde vücut buluyor.

Statü, kimlik ve erk göstergesi halini almış olan kıyafetler birbirine karışarak, bugüne kadar verdikleri tüm ipuçlarını yerle bir ediyor.

Başlangıçta hayatta kalabilmek için doğanın karşısına çıkardığı güçlüklere karşı vermek zorunda olduğu mücadelesinde, şehirler kurarak galip geldiğini düşünen insan, artık hem doğayı hem kendini korumak zorunda, kendi yarattığı bu yapay düşmanı ayakta tutan çarklardan.

Büyük kent insanlarının isteyerek veya istemeyerek birbirlerine en çok yaklaştıkları, mevcut havayı en çok paylaştıkları alanlar, mobil sıkışmışlık tasarımları halini almış taşıtlar, bu komediye tanıklık ediyor.

İnsanın, sürekli gözlem altında tutarak kuşatma çabasında ikinci, üçüncü, onuncu gözü kulağı olan kameralar-monitörler yarattıkları baskı ve sundukları kontrol imkanları ile insanlığın hizmetindeler.
Modern hayatın, insanın soyut ve somut alanını parçalamasına karşın; asimetrik, kuşatan, daraltan, mekana uyum sağlamak yerine rahatsız eden, kısıtlayan konstrüktif yapı kendi karşı devamlılığını mekanın bütününü kuşatarak sürdürüyor.

Darağacında, giyotinde veya elektrikli sandalyede yaşamı ile vedalaşan idam mahkumları kuşatılmışlıklarına cevaplarını ve son sözlerini denetiminin son anındaki bedenleri ile iletiyor...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://liman.yetkin-forum.com
sahil
yeşil
yeşil
sahil

Mesaj Sayısı : 74
Yaş : 58
Kayıt tarihi : 24/12/06

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Empty
MesajKonu: Geri: daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor   daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Icon_minitimePerş. Ara. 13, 2007 8:03 am

Harun Antakyalı.... bekliyoruz sergi açılışına bir çık ankaradan, uzun zamandır çıkmadığını biliyorum.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
sahil
yeşil
yeşil
sahil

Mesaj Sayısı : 74
Yaş : 58
Kayıt tarihi : 24/12/06

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Empty
MesajKonu: Geri: daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor   daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Icon_minitimePerş. Ara. 13, 2007 8:05 am

daralan adres:

lüleci hendek mah. hocaali sok. n.12 kat.2 Galata/istanbul
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
karakedi
mavi
mavi
karakedi

Mesaj Sayısı : 84
Yaş : 26
Kayıt tarihi : 22/06/07

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Empty
MesajKonu: Geri: daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor   daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Icon_minitimePerş. Ara. 13, 2007 9:16 am

Harun Antakyalı ya çok uygun bir konsept "genişleyen daralan" süper bir sergi olacağı kesin. istanbuldaki Limancılar... görseller bekliyoruz cheers sergi açılışından da fotolar olsa ne güzel olur.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
taziko
göşkuşağı (onursal üye)
göşkuşağı (onursal üye)
taziko

Mesaj Sayısı : 455
Kayıt tarihi : 22/12/06

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Empty
MesajKonu: Geri: daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor   daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Icon_minitimeÇarş. Ara. 19, 2007 11:01 am

harun baba, seni tv de görmüşler.. sergi ile ilgili Smile ama istanbulda kaça bölünebilirsinki.... bence kimse gönül koymasın arkadaşlar. Harun Antakyalı Işık hızına geçti çat orada çat burada duyarız artık. Fakat buralara kadar geldide neden bize de uğramadı diyenler bence kızmasın. bakın ben artık alınmıyorum.. Gerçekten yüreğinde çok geniş yer var onun. Sergiyi tekrar kutluyorummm... Hoş geldiniz Daralan' cılarrrrrrrrrrrrrr.

Hepimizzzzz Daralanızzzzzzzzzz
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
LiMaN
Administrator
Administrator
LiMaN

Mesaj Sayısı : 1977
Kayıt tarihi : 10/12/06

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Empty
MesajKonu: Geri: daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor   daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Icon_minitimeÇarş. Ara. 19, 2007 10:32 pm

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor N721266497_495905_7543
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://liman.yetkin-forum.com
LiMaN
Administrator
Administrator
LiMaN

Mesaj Sayısı : 1977
Kayıt tarihi : 10/12/06

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Empty
MesajKonu: Geri: daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor   daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Icon_minitimeÇarş. Ara. 19, 2007 10:35 pm

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor N680918513_230275_2986

genişleyen dar alan sergi afişi. sergiden görselleri olan arkadaşlardan bekliyoruz. kolay gelsin
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://liman.yetkin-forum.com
gezgin
göşkuşağı (onursal üye)
göşkuşağı (onursal üye)
gezgin

Mesaj Sayısı : 297
Yaş : 40
Kayıt tarihi : 01/05/07

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Empty
MesajKonu: Geri: daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor   daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Icon_minitimePerş. Ara. 20, 2007 10:48 pm

canımız harun abimiz ya.... seni seviyorum abim, iskenderundan herkese selamlar. müthiş bir proje ben de yanınızdayım elimden geldiğince.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
taziko
göşkuşağı (onursal üye)
göşkuşağı (onursal üye)
taziko

Mesaj Sayısı : 455
Kayıt tarihi : 22/12/06

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Empty
MesajKonu: Geri: daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor   daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Icon_minitimeCuma Ara. 21, 2007 11:56 am

ülkede bu tür oluşumlara ihtiyaç var.. Yolunuz açık olsun "Daralan"
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
karakedi
mavi
mavi
karakedi

Mesaj Sayısı : 84
Yaş : 26
Kayıt tarihi : 22/06/07

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Empty
MesajKonu: Geri: daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor   daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Icon_minitimeCuma Ara. 21, 2007 1:20 pm

kutluyorum "genişleyen daralan" yolunuz açık olsun cheers
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
wertsay
mor
mor
wertsay

Mesaj Sayısı : 197
Yaş : 45
Kayıt tarihi : 25/12/06

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Empty
MesajKonu: Geri: daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor   daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Icon_minitimeCuma Ara. 21, 2007 1:38 pm

ben de kutluyorum daralan ı. dileğim tüm dar alanların genişlemesi "genişleyen daralan" çok güzel bir konsept. Bizler metropollerde değiliz arkadaşlar. ve sizlere açılan tek penceremiz Liman sanat paylaşım. Harun Antakyalı yı emeklerinden dolayı tekrar tekrar kutlamak istiyorum. Bence Antakyalı Tam bir Sanat misyoneri ve Kendini hiçe sayabilen bir adam. Teşekkürler Daralan, teşekkürler Liman, teşekkürler emeği geçen herkese. iyi ki varsınız.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
rose
Moderator
Moderator
rose

Mesaj Sayısı : 301
Yaş : 48
Kayıt tarihi : 25/12/06

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Empty
MesajKonu: Geri: daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor   daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Icon_minitimeC.tesi Ara. 22, 2007 3:55 am

genişleyen daralan.. genişleyen çevreniz de olsun ve yolunuz açık olsun arkadaşlar. Liman olarak sizinleyiz.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
LiMaN
Administrator
Administrator
LiMaN

Mesaj Sayısı : 1977
Kayıt tarihi : 10/12/06

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Empty
MesajKonu: Geri: daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor   daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Icon_minitimePaz Ara. 23, 2007 2:21 pm

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor N680918513_235539_653

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor N680918513_235538_9900

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor N680918513_235536_8203


daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor N680918513_235537_8922
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://liman.yetkin-forum.com
LiMaN
Administrator
Administrator
LiMaN

Mesaj Sayısı : 1977
Kayıt tarihi : 10/12/06

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Empty
MesajKonu: Geri: daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor   daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Icon_minitimePaz Ara. 23, 2007 2:24 pm

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor N680918513_235535_7282

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor N680918513_235507_1879

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor N680918513_235496_7976
daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor N680918513_235450_8086
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://liman.yetkin-forum.com
LiMaN
Administrator
Administrator
LiMaN

Mesaj Sayısı : 1977
Kayıt tarihi : 10/12/06

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Empty
MesajKonu: Geri: daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor   daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Icon_minitimeC.tesi Ara. 29, 2007 8:13 am

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor N554374386_290244_8549


daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor N554374386_290243_7867

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor N554374386_290241_6536


daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor N554374386_290240_5769

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor N554374386_290231_4493
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://liman.yetkin-forum.com
LiMaN
Administrator
Administrator
LiMaN

Mesaj Sayısı : 1977
Kayıt tarihi : 10/12/06

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Empty
MesajKonu: Geri: daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor   daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Icon_minitimeC.tesi Ara. 29, 2007 8:16 am

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor N749134610_282848_1546


daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor N749134610_282846_6255

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor N749134610_282843_5084

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor N749134610_282844_5482

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor N749134610_282845_5865
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://liman.yetkin-forum.com
ayhanutas
sarı
sarı


Erkek
Mesaj Sayısı : 20
Yaş : 39
Kayıt tarihi : 24/02/07

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Empty
MesajKonu: Geri: daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor   daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Icon_minitimePerş. Kas. 20, 2008 6:38 pm

yolculugun devamını bekliyoruz .sevgiler
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
taziko
göşkuşağı (onursal üye)
göşkuşağı (onursal üye)
taziko

Mesaj Sayısı : 455
Kayıt tarihi : 22/12/06

daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Empty
MesajKonu: Geri: daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor   daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor Icon_minitimeSalı Kas. 25, 2008 4:13 pm

kardeş oluşum daralan ... yanınızdayızzzzz
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
daralan sergisi 14 aralıkta açılıyor
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» otomatik kayan resim sergisi

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Sanat :: Duyurular!-
Buraya geçin: