Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Tavuk derili adam????!!!!

+12
LiMaN
kaans
astralcat
Archangel
enverbehim
fnd06
destinaburcu
parantezicihayatlar
mikrocip
SpYd0gS
a.s.l.i.i.s.i.k.s.a.l
vasko
16 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
vasko
Moderator
Moderator
vasko

Erkek

Tavuk derili adam????!!!! Empty
MesajKonu: Tavuk derili adam????!!!!   Tavuk derili adam????!!!! Icon_minitimeÇarş. Ocak 03, 2007 1:14 pm

bu ne ya?! Tavuk derili adam????!!!! Rgxx_chicken_skin_3
vasko
Moderator
Moderator
vasko

Erkek

MesajKonu: Geri: Tavuk derili adam????!!!!   Tavuk derili adam????!!!! Icon_minitimeÇarş. Ocak 03, 2007 1:15 pm

Sanat iyice iğrençleşmeye başladı silent Twisted Evil
a.s.l.i.i.s.i.k.s.a.l
Moderator
Moderator
a.s.l.i.i.s.i.k.s.a.l

Kadın

MesajKonu: Geri: Tavuk derili adam????!!!!   Tavuk derili adam????!!!! Icon_minitimeCuma Ocak 12, 2007 2:23 pm

gercektende igrenclesmeye başladıı..
SpYd0gS
Moderator
Moderator
SpYd0gS

MesajKonu: Geri: Tavuk derili adam????!!!!   Tavuk derili adam????!!!! Icon_minitimeCuma Ocak 12, 2007 5:40 pm

çok iğrenç ya pale
mikrocip
Moderator
Moderator
mikrocip

MesajKonu: Geri: Tavuk derili adam????!!!!   Tavuk derili adam????!!!! Icon_minitimeCuma Ocak 12, 2007 5:58 pm

bencede cok fena bişi yaf...
parantezicihayatlar
Moderator
Moderator
parantezicihayatlar

Erkek

MesajKonu: Geri: Tavuk derili adam????!!!!   Tavuk derili adam????!!!! Icon_minitimeCuma Ocak 12, 2007 8:49 pm

buna sanat diyen tavuk olsun..olmuşta zaten neyse..yaratıcı hiçbir yönü yok...hiçbir mantığı yada düşünce gücü harcanmışlığı yok...anlık saçmalıklara ve buhran hallerine sanat deniosa bilemiorum artık..
http://www.parantezicihayatlar.com
destinaburcu
Moderator
Moderator
destinaburcu

MesajKonu: Geri: Tavuk derili adam????!!!!   Tavuk derili adam????!!!! Icon_minitimeSalı Ocak 16, 2007 8:24 pm

ıyyyyyyyyyy silent
fnd06
Moderator
Moderator
fnd06

MesajKonu: Geri: Tavuk derili adam????!!!!   Tavuk derili adam????!!!! Icon_minitimePerş. Ocak 18, 2007 12:36 pm

buda sanatmı şimdi yuh artık affraid affraid
enverbehim
gri
gri

Erkek

MesajKonu: Geri: Tavuk derili adam????!!!!   Tavuk derili adam????!!!! Icon_minitimeC.tesi Ocak 27, 2007 5:48 am

Valla ben sevdim. Çıplaklık ve korku. Tüyleri yolunmuş: Akşam yemeği için hazır.
http://enverbehim.blogspot.com
vasko
Moderator
Moderator
vasko

Erkek

MesajKonu: Geri: Tavuk derili adam????!!!!   Tavuk derili adam????!!!! Icon_minitimePerş. Şub. 01, 2007 11:56 pm

parantezicihayatlar demiş ki:
buna sanat diyen tavuk olsun..olmuşta zaten neyse..yaratıcı hiçbir yönü yok...hiçbir mantığı yada düşünce gücü harcanmışlığı yok...anlık saçmalıklara ve buhran hallerine sanat deniosa bilemiorum artık..

Ozaman ben tavuğum Smile

Niye sanat olmasın?
Adam belkide vejeteryan ve bir kızarmış tavukla empati kurmaya çalışmış olabilir Wink
Ya da yağlı yiyeceklerin zararlarını anlatmak için o iğrenç yağlı yağlı derilere sığınmıştır..
Ya da kendi çıplaklığını tavuğun çıplaklığıyla örtmeye çalışmıştır..

Bak anlamsızı yorumlayarak sanat yaptım Wink
olamazmı yaniii rabbit
Archangel
Moderator
Moderator
Archangel

Erkek

MesajKonu: Geri: Tavuk derili adam????!!!!   Tavuk derili adam????!!!! Icon_minitimeCuma Şub. 02, 2007 5:39 am

YUhhhh be bu ne ya sabah sabah bir şey yiyeceğim kalmadı pale
destinaburcu
Moderator
Moderator
destinaburcu

MesajKonu: Geri: Tavuk derili adam????!!!!   Tavuk derili adam????!!!! Icon_minitimeCuma Şub. 02, 2007 2:24 pm

Archangel demiş ki:
YUhhhh be bu ne ya sabah sabah bir şey yiyeceğim kalmadı pale

puhahahahhh geriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Laughing
astralcat
Moderator
Moderator
astralcat

Kadın

MesajKonu: Geri: Tavuk derili adam????!!!!   Tavuk derili adam????!!!! Icon_minitimeC.tesi Şub. 03, 2007 1:34 am

Sanat illa ki hoşagitcek beğenilcek şeylerle yapılmaz, bazen itici ve irkiltici işler de olabilir. Sonuçta altında yatan fikir önemli. Bu tavuk derili adam bana kavramsal çalışmaları hatırlattı. Şekle takılıp kalmak yerine kendimizce yorumlamak daha mantıklı.

"korkak tavuk" deyimiyle de bağlantılı olarak, adamın gözlerindeki korku ve tedirginlik 'bence' ana temayı oluşturuyor. Korku, erkek, tavuk, deri, örtünmek, gizlenmek.... kelimelerinin çağrışımlarıyla sonsuz yorum yapılabilir...
http://my.opera.com/astralcat/blog/
kaans
gri
gri
kaans

MesajKonu: Geri: Tavuk derili adam????!!!!   Tavuk derili adam????!!!! Icon_minitimePerş. Şub. 15, 2007 9:37 pm

aranızda bu olaya sanat diyen kaç kişi war...
vasko
Moderator
Moderator
vasko

Erkek

MesajKonu: Geri: Tavuk derili adam????!!!!   Tavuk derili adam????!!!! Icon_minitimeCuma Şub. 16, 2007 8:23 am

Ben sanat diyorum, çünkü astralcat'ın dediği gibi adamın yaptığınına yüzlerce anlam katılabilir. Ama sitesi kapandığı için adamın ne anlatmaya çalıştığını bilemiyoruz, sadece yorum yapabiliriz...
Bu şey sanat olsun diye yapılmamış olsa bile biz onu bu forumda sanata çevirebiliriz.
Ama bunun geyik olsun diye yapıldığını sanmıyorum Suspect Bir anlam çabası vardır mutlaka...
LiMaN
Administrator
Administrator
LiMaN

MesajKonu: Geri: Tavuk derili adam????!!!!   Tavuk derili adam????!!!! Icon_minitimeCuma Şub. 16, 2007 9:34 am

vasko demiş ki:
Ben sanat diyorum, çünkü astralcat'ın dediği gibi adamın yaptığınına yüzlerce anlam katılabilir. Ama sitesi kapandığı için adamın ne anlatmaya çalıştığını bilemiyoruz, sadece yorum yapabiliriz...
Bu şey sanat olsun diye yapılmamış olsa bile biz onu bu forumda sanata çevirebiliriz.
Ama bunun geyik olsun diye yapıldığını sanmıyorum Suspect Bir anlam çabası vardır mutlaka...

Sonuna kadar katılıyorum.
https://liman.yetkin-forum.com
astralcat
Moderator
Moderator
astralcat

Kadın

MesajKonu: Geri: Tavuk derili adam????!!!!   Tavuk derili adam????!!!! Icon_minitimeCuma Şub. 16, 2007 9:07 pm

kaans demiş ki:
aranızda bu olaya sanat diyen kaç kişi war...

ben sanat diyorum. çünkü sanat sadece boyayla, tualle, seramik çamuruyla...... vs vs.. ile yapılmaz. Ve sanat her zaman hoş olanı sunmak durumunda da değil. Sonuçta her sanatçı fikirlerini ya da o anki duygularını farklı materyallerle dışa vuruyor. Herkesin anlatım tarzı ve hayat görüşü farklı olduğu gibi sanat anlayışı da geçmişten günümüze kadar sürekli değişkenlik gösterdi. Geçmişte duygu yoğunluklu, boyayla yapılan resimler sanat olarak görülürken; günümüzde düşünce ağırlıklı , materyallerle yapılan "kavramsal" işler sanata bakış açısını farklı bir boyuta taşıdı.

Kişisel tercihler-beğeniler farklı olabilir, ama bu sanattaki değişim süreci gerçeğini değiştirmiyor.......
parantezicihayatlar
Moderator
Moderator
parantezicihayatlar

Erkek

MesajKonu: Geri: Tavuk derili adam????!!!!   Tavuk derili adam????!!!! Icon_minitimePaz Şub. 18, 2007 1:34 pm

sanırım birileri bunlara sanat dedikçe, sofrasına insan cesedi koyup yerken fotoğrafını çektiren her tipte ''ben sanat yaptım'' diye karşımıza gelmeye devam edecek...

bunlar absürt enstanteneler sadece bence... ama asla sanat değil... sanat daha çok beyin gücü isteyen bi'şey bana göre...

hadi bende şimdi dinozor kılığına gireyim... dişlerimi dinozor dişi gibi yapayım... dinozorlarla empati kurdum..ben artık sanatçıyım..

var mı böyle bi'şey
astralcat
Moderator
Moderator
astralcat

Kadın

MesajKonu: Geri: Tavuk derili adam????!!!!   Tavuk derili adam????!!!! Icon_minitimePaz Şub. 18, 2007 6:10 pm

Yapılan her aykırılık sanat olmaya bilir belki bu önemli bir konu bence. Nereye kadar sanat kapsamında nereden sonra vahşilik iyi analiz etmek gerekiyor (belki!)

"bunlar absürt enstanteneler sadece bence... ama asla sanat değil... sanat daha çok beyin gücü isteyen bi'şey bana göre... " demişsin. Absürdlük de sanatın kapsına girmiyor mu sence ve bu işte beyin gücü yok mu? Sanat bence de beyin gücü, felsefe, düşünce vs. ister yoksa dışı süslü içi boş olur. Dışı çekici ve hoş görünmüyor diye daha derinini ve arkasındaki düşünce temelini görmek için dikkat etmemek hata olur. Neye dayanarak bu işin "anlık buhran haliyle yapıldığını" söyledin -ki anlık buhran haliyle yapılan bir çok sanat eseri örneği de mevcut-

"hadi bende şimdi dinozor kılığına gireyim... dişlerimi dinozor dişi gibi yapayım... dinozorlarla empati kurdum..ben artık sanatçıyım.." demişsin. Ben de diyorum ki yaptığın işi inanarak yaptığın sürece, ve gerçekten düşünsel alt yapısı olduğu sürece neden olmasın!!!!

Nasıl mı olur : Sanat tarihine bakınca 20. yy'da sanat anlayışının çarpıcı bir şekilde değiştiği görülür. Mesela Jackson Pollock (1912-
1956") Damlatma tekniği (drip painting)ile boya karıştırma,fırça kullanımı gibi alışıla gelmiş uygulamaları bir kenara bırakmış,yere serdiği devasal boyutlardaki tual bezleri üzerinde hareket ederek;boyayı dökme,damlatma,fırlatma suretiyle sonradan aksiyon/hareket resmi adı verilen resimler yapmıştır.Harekete ve sürece verdiği önem;beden sanatı,süreç sanatı,performans sanatı,fluxus,happening’ler gibi birçok çağdaş akımın temelini hazırlamıştır."

1960 larda da
Kavramsal Sanat kapsamında "Gösteri Sanatı, Vücut Sanatı, Çevresel Sanat, Yeryüzü Sanatı, Yoksul Sanat, Süreç Sanatı, Video Sanatı, Nesne Sonrası Sanat (Nesnesiz Sanat) gibi farklı sanat yaklaşımları ortaya çıkmıştır. Bu arada Duchamp'ın pisuvarını anmadan geçmek mümkün değil. Üstüne sağdece imzasını attığı bir pisuvarı sanat eseri olarak sunmasına ne diyeceksin? Saçmalık olarak görmek işin kolayına kaçmaktır bence.

Modern sanatı ya da kavramsal sanatı beğenmeyebilirsiniz , tercih etmeye bilirsiniz bu kişisel beğenidir. Ama bunlar
sanat değil demek bütün süreci reddetmektir . Bütün süreci reddedebilecek cesarette olmak için de, ya sanat tarihini- sanatın geçirdiği evrimsel süreçleri çok iyi bilip yıkma ve yenisini oluşturma aşamasına gelmiş olmak gerekir, ya da sanat akımlarını ve tarihsel süreci bilmiyor olmak gerekir....

KAVRAMSAL SANAT
https://liman.yetkin-forum.com/Ders-sayfalary-c3/sanat-tarihi-f32/Kavramsal-Sanat-p1629.htm#1629

SANAT TARİHİ
https://liman.yetkin-forum.com/Ders-sayfalary-c3/sanat-tarihi-f32.htm
parantezicihayatlar
Moderator
Moderator
parantezicihayatlar

Erkek

MesajKonu: Geri: Tavuk derili adam????!!!!   Tavuk derili adam????!!!! Icon_minitimePaz Şub. 18, 2007 10:39 pm

evet aslında biz görevli merci değiliz... Laughing yani şu sanattır ya da bu değildir diyebilecek... sanatın tanımı aslında tam olarak yapılamamış ki... herkesin sanatı kendine... ama şunu iyi biliyorum ki birşeyi toptan reddetme hakkına sahip değiliz... asla... biz de değiliz yer yüzünde kimse de değil... yapılan birşeye ''bu yok'' demek körlüktür... sanatsallığı geçtim insaiyet adına körlüktür... emeğe yapılmış bir hakarettir... sadece beğenip beğenmeme şansına sahibiz ki, evet bundan önce ''sanat değildir'' demişim... yanlış bir cümle seçmişim... ''hoş değil'' demeliydim...

çünkü yapılan birşey varsa o artık vardır... ' bu yok ' diyemeyiz... sadece hoş ya da hoş değil deme hakkına sahibiz..

evet düzeltiyorum... '' HOŞ DEĞİL! ''...

Yani en azından benim fikrim... hoş bulanada saygı duyuyorum..

'' ben çok gördüm bu türde şeyleri... insan cesedini sofraya koyup fotoğraf çekince ' ben sanat yaptım ' diye sergileyeni... iki erkek cesedinin kafasını kesip öpüştürerek fotoğrafını çekip '' ben sanat yaptım '' diye sergileyeni... vs vs vs... binlerce örnek var bunun gibi...''

aslında tavuk derili adam tüm bunların yanında masum ve normal bile kalıyor diyebiliriz... ama ben sevmiyorum... bana yaratıcı gelmiyor... sanki hiç beyin gücü harcanmamış, oturulup üstüne düşünülmemiş, sadece anlık, kısa yoldan dikkat çekmek ve aykırılık adına yapılan ''eylemler'' gibi geliyor...

eh bu da benim hakkım sanırım Laughing midem kaldırmıyo kardeşim na'payım Laughing
LiMaN
Administrator
Administrator
LiMaN

MesajKonu: Geri: Tavuk derili adam????!!!!   Tavuk derili adam????!!!! Icon_minitimePtsi Şub. 19, 2007 2:25 am

sanırım birileri bunlara sanat dedikçe, sofrasına insan cesedi koyup yerken fotoğrafını çektiren her tipte ''ben sanat yaptım'' diye karşımıza gelmeye devam edecek...

bunlar absürt enstanteneler sadece bence... ama asla sanat değil... sanat daha çok beyin gücü isteyen bi'şey bana göre...

hadi bende şimdi dinozor kılığına gireyim... dişlerimi dinozor dişi gibi yapayım... dinozorlarla empati kurdum..ben artık sanatçıyım..

var mı böyle bi'şey

VAR

Biraz araştırarak konuşun... arkadaşlar.. sanatın derinliklerinde kaybolabilirsiniz. hiçbirşeye tek yönlü bakmamanız lazım. 19 yy da görüntüyü noktalar oluşturur diyen de sanatçıydı unutmayalım. neyi nasıl sunuma hazırladığın çokkk önemli. Tekrar söylüyorum bir sanatçının başka işlerini neler yaptığını, manifestosunu görmeden kimseyi yargılamayın. I love you vasko dan ricada bulundum eğer bulabilirse o çalışmayı yapanın başka işlerini de bulmaya çalışacak hatta adını da... Ben de araştırıyorum... Kesinlikle ön yargılı davranmayın..

sanatı sanat yapan adı dahi konmamış onlarca-yüzlerce yol var. İŞTE SANAT ONUN İÇİN SANAT... Adını koyarsak bitireceğizzzz çünkü, ama bitmiyooorr. Ve SANAT insan oldukça varrr. Yarın bu sav da yıkılabilir arkasına ne koyduğun önemli..
vasko
Moderator
Moderator
vasko

Erkek

MesajKonu: Geri: Tavuk derili adam????!!!!   Tavuk derili adam????!!!! Icon_minitimePtsi Şub. 19, 2007 11:29 am

Bunu yapanın adını buldum: Robert Gligorov

Ve bunlarda diğer çalışmaları

Tavuk derili adam????!!!! Rgxx_chicken_skin_3

Tavuk derili adam????!!!! Rg96_the_snowman

Tavuk derili adam????!!!! Rg97_portrait

Tavuk derili adam????!!!! Rgxx_self_portrait

Tavuk derili adam????!!!! Rg01_cavolo

Tavuk derili adam????!!!! Rgxx_cam00629

Tavuk derili adam????!!!! Andrea

Tavuk derili adam????!!!! Rg_martina

Tavuk derili adam????!!!! Rg_sting

Tavuk derili adam????!!!! Rg_performance

Tavuk derili adam????!!!! Okto_parigi

Tavuk derili adam????!!!! Ottante_per_cento

Tavuk derili adam????!!!! Rg96_xxx_ray

Tavuk derili adam????!!!! Rg_xxx-ray

Tavuk derili adam????!!!! Rg_unknown

Tavuk derili adam????!!!! Rg96_tutti_frutti_1

Tavuk derili adam????!!!! Rg96_tutti_frutti_2

Tavuk derili adam????!!!! Rg96_tutti_frutti_3

Tavuk derili adam????!!!! Rg97_untitled

Tavuk derili adam????!!!! Rgxx_pools_on_the_road_1

Tavuk derili adam????!!!! Rg96_gold_fishes

Tavuk derili adam????!!!! Rg_jacket_meat

Tavuk derili adam????!!!! Rgxx_prologue_the_kiss

Tavuk derili adam????!!!! Rg97_max

Tavuk derili adam????!!!! Rg_h2o

Tavuk derili adam????!!!! TO_FRANCIS_BACON

Tavuk derili adam????!!!! NIKE_NIKE

Tavuk derili adam????!!!! OKTO_WITH_BIRD

Tavuk derili adam????!!!! BOOM

Tavuk derili adam????!!!! COLONNA

Tavuk derili adam????!!!! DIVER

Tavuk derili adam????!!!! LA_MORTE

Tavuk derili adam????!!!! ONICE

Tavuk derili adam????!!!! Rg_endo

Tavuk derili adam????!!!! Endo1

Tavuk derili adam????!!!! Endo5

Tavuk derili adam????!!!! Generale

Tavuk derili adam????!!!! MI_ok

Tavuk derili adam????!!!! Suicidio

VIDEOS

Tavuk derili adam????!!!! Animanimale

Tavuk derili adam????!!!! Blue_boy

Tavuk derili adam????!!!! BORDERLINE_STILLFRAMEVID1

Tavuk derili adam????!!!! BORDERLINE_STILLFRAMEVID2

Tavuk derili adam????!!!! Fine_pena_mai

(Resimlerin üzerlerine tıklayın)
http://www.aeroplastics.net/gligorov_updated/040906.html

Yorumlamak size kalmış, benim derse girmem gerek Smile
LiMaN
Administrator
Administrator
LiMaN

MesajKonu: Geri: Tavuk derili adam????!!!!   Tavuk derili adam????!!!! Icon_minitimePtsi Şub. 19, 2007 11:47 am

teşekkürler vasko Very Happy
vasko
Moderator
Moderator
vasko

Erkek

MesajKonu: Geri: Tavuk derili adam????!!!!   Tavuk derili adam????!!!! Icon_minitimePtsi Şub. 19, 2007 12:02 pm

'' ben çok gördüm bu türde şeyleri... insan cesedini sofraya koyup fotoğraf çekince ' ben sanat yaptım ' diye sergileyeni... ''

Kastettiğin bunun gibi birşey sanırım What a Face

Tavuk derili adam????!!!! Meat3.sized

http://www.bjwinslow.com/gallery/corpseprop?page=1
astralcat
Moderator
Moderator
astralcat

Kadın

MesajKonu: Geri: Tavuk derili adam????!!!!   Tavuk derili adam????!!!! Icon_minitimePtsi Şub. 19, 2007 5:10 pm

Sofraya konulan insan cesedi çok vahşice ve itici bir görüntü doğru. Ama burdaki vahşilik sanatçının vahşiliği değil, insanlığın vahşiliği. Sanatçı çağının ve yaşadığı toplumun aynasıdır bir nevi. 17.-18 yy'daki toplum ve doğayla 21.yy'daki toplum ve doğa(yok olan doğa yani) aynı değil, koşullar çok farklı.

2.Dünya savaşı sonrası sanatçıların resimlerindeki konular ve betimleme biçimlerinin nasıl değiştiği ortadadır. (ve bunlar gibi evrensel boyutta yaşanan her olumsuzluk sanata yansımıştır) Çünkü sanatçı çevresine ve yaşadığı yy.'a duyarsız değildir.

Günümüzde dünyanın nasıl bir hal aldığını da zaten hepimiz biliyoruz. Her sanatçının dili ve anlatım tarzı farklıdır, kimi izlenimlerini sembolik bir dille yansıtır, kimi direk göz önüne koyarak vurgular vs..

Robert Gligorov adını ilk defa duydum hakkında bilgim yok ve ne amaçla yaptığını bilmiyorum ama benim fikrim vahşice bulduğumuz bir resim,fotoğraf,video vs. gördüğümüzde bu vahşeti sanatçının karakterine yıkarak hastalıklı bir kişi olduğunu düşünmeden önce, insanlığın vahşileşmesine, toplumların geldiği noktaya eleştirel bir gönderme yapmış olabileceğini de düşünmek gerek. Belki sadist bir insandır-belki toplumsal olaylara duyarlıdır ve tepkisini böyle sergiliyordur kesin olarak bilemeyiz. Ancak o kişi hakında ve çalışmaları hakkında bilgi edinince , inceleyince neyin ne olduğunu, neden yapıldığını anlayabiliriz.

Açıkcası tavuk derili adamı ilk gördüğümde "bu ne böyle" diye istem dışı bir irkilme ve tepkim oldu. (Muhtemelen amaç da buydu...) Ama önemli olan ilk tepkiden sonra işin şekil kısmını bir yana bırakıp düşünce boyutunu incelemek diye düşünüyorum..

Tavuk derili adam????!!!!
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» ADAM
» bir adam bir adem...