Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Vatana değişemiyorum seni(!)...

YazarMesaj
parantezicihayatlar
Moderator
Moderator
parantezicihayatlar

Erkek

Vatana değişemiyorum seni(!)... Empty
MesajKonu: Vatana değişemiyorum seni(!)...   Vatana değişemiyorum seni(!)... Icon_minitimePerş. Ocak 04, 2007 11:19 am

Sevmiyorum bol tartışma yaratsın diye sinsi cümleler ile aktarılmış duyguları...İçine sansasyonel cümleler karışmış, kitap sattırma yöntemi sahte sevgileri...Ne kadın ruhundan anladığımı iddia ediyorum, ne de malum yazar gibi ''bir kadın memesine değişiyorum vatanı(!)''...Düşünüyorum hem yanımda, hem de toprağımın altında benim için yatanı...

Seviyorum ben kadını, karısını özlediği gibi Nazım'ın...Memleketim kadar seviyorum, ve Anadolu kadar özlüyorum yüzünü...Üzgünüm sevgilim vatana değişemiyorum seni! Vatanım kadar seviyorum uçsuz bucaksız kahverengi gözlerini...

Gezinmek küçük bedeninde uçsuz bucaksız başak tarlalarında geleceğe koşmak gibi...Hayatının baharında kanlar içinde ki Mehmetçiğin toprağa düştüğü gibi düşüyorum geceleri bedenine,saf ve çıkarsız...Üzgünüm sevgilim, şehitimin kanına değişemiyorum seni! Genç yüreğin o toprağı sevdiği kadar seviyorum bembeyaz tenini...Ölüyorum ıssız bir dağ başında düşman kurşunuyla ölür gibi...Ne sen duyuyorsun, ne de sıcacık yatağında ki yurdum milleti...Bedeninde ölürüm, bir gece ansızın gelir sevenlerime ölüm haberi...

Kadına olan sevgi saf ve yalın anlatılır sevgilim :

Çok sıcak bir iklimin ütopyasıydı güzel gülüşün...İşte o iklimin bir gecesinde yatağıma uzandım yanımdaymışsın gibi...Seni mutlu eder gibi yattım, sabaha güzel gülüşünle uyanabilmek için...Kuraktı kadın kalbin, yanağına bir damla gözyaşı damlattım, ve tüm güzelliğini suladım çünkü, kurak bir hüzünün haritası gibiydi güzel yüzün...

Ben sen de yaşayan bir faniydim sadece, bedenin benim yurdum...

Bilir misin sevgilim, erkekler niçin kadınlardan önce ölür?

Çünkü onu uğruna şehit düşecek kadar sevmezsen
yurdun bölünür!

Cihan TEKİN
[Parantez İçi Hayatlar
http://www.parantezicihayatlar.com

Vatana değişemiyorum seni(!)...
1 sayfadaki 1 sayfası