Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

BANA GOZLERİNİ GONDER(GUZEL BİR YAZI TAVSİYE EDERİM)

2 posters
YazarMesaj
Archangel
Moderator
Moderator
Archangel

Erkek

BANA GOZLERİNİ GONDER(GUZEL BİR YAZI TAVSİYE EDERİM) Empty
MesajKonu: BANA GOZLERİNİ GONDER(GUZEL BİR YAZI TAVSİYE EDERİM)   BANA GOZLERİNİ GONDER(GUZEL BİR YAZI TAVSİYE EDERİM) Icon_minitimePtsi Ocak 29, 2007 1:30 pm

****** Bana Gözlerini Gönder*****

Divane bir yankı gönderdim ülkene, duyuyor musun yar???
Bir martı kanadına yükle de yüreğini, ülkeme gönder
Küllenmiş aşklarımız olsun ağladığımız, biçare düşlerimiz
Yüreğini getirdi martılar gülüm, şimdi gözlerini de gönder…

Bir yıldız yansıması gibi ışıltılar saçar sözlerin ülkeme. Tedirgin saatlerim biter, saklanır hüznüm ayın karanlık yerlerine. Bir anıt gibi kurulursun ömrümün en güzel köşesine. Türkü olursun dilimde ve bir yankı sesiyle dolarsın ruhumun acıdan olgunlaşmış bahçelerine.
Özlem aşılması zor bir okyanustur. Bitimsiz bir yolculuğa çıkmaktır belki de. Yaşanılacak, görülecek ve fethedilecek ne kadar yer varsa, ömrü yettiğince gidebilmektir.

Sonsuzluğa atılan bir adımdır o. Korkuları siler atar insanın yüreğinden. Kıpır kıpır olursun ve geceleri daha çok seversin, gündüzlere inat. Çünkü gecelerde sessiz ayinler yapılır. Yarasalar kanat çırpmayı bırakır karanlıklarda.
Bu yüzden çok özeldir özlemek. Bir turkuaz mavisine dokunmaktır.

Gökkuşağına binip sallanmaktır doyasıya. Kahkahalar sevinçlere anlam katan en güzel mimiklerdir ve bunları yaparsın özlerken. Kimseler duymasın istersin, bunun için korkarsın. Söyleyemezsin ne kadar özlediğini yüreğine bile. Kıskanç olursun, öfkeli olursun ve yalnız o mükemmel anı yaşamak istersin.

Kavuşmak, kavuşabilmeyi arzulamak bozar bu inanılmaz büyüyü. Anı yaşamak, anlardan yolculuklara çıkmak en kolayıdır. Bu labirentte kavuşmak en son paylaşılacak duygudur. Acı çekmezsen özlemin tadına varamazsın. Yüreğini sorularla darmadağın edersen yaşadığını da anlamazsın.

Bitmesini dilemediğin bir aşkın ardından ağıtlara durup sırlarını paylaşırsın dostlarınla. Gözü kapalı bir sevdanın kaktüs uçlarına dokununca acır canın. Yakaladığı an insanı kör eden bu tehlikeli oyunda sevdanın gözü kapalıdır her an. Nereye çarpacağını, kime toslayacağını bilemezsin.

Oysa, rastlantılar her zaman vardır. Ağıt yakmak, gidenin ya da beklenilenin gelişine ağlamak ne kadar saçmaysa, gidişine gülmek de o kadar doğrudur. Çünkü gitmiştir ve bu bir tercihtir. 'Dur' demek ise aptallıktır. Kalmasını istemek sadece yaranın kanamasını sağlar. Yaşanılanların sonsuza dek sürmesi imkansızdır ve bu bu hayal salıncağından inmek istemez insan.

Daralınca bedenin, acıyınca yüreğin aynalara her gün yeniden bakıp, güleceksin. Saçlarının güzelliğine, dudaklarının çekiciliğine şiirler yazıp, ruhundaki eşsiz sözlerle kendini yeniden yaratacaksın. El sallayacaksın aynalara ve onun ardında, yani sırlarının ardında kalan vefasızlara. ‘Güle güle’ bile demiyeceksin !!!!!

ALINTIDIR.. Bir sitede okumustum hosuma gitti.Burda sizinle paylaşmak istedim.
hayal_et
Moderator
Moderator
hayal_et

Kadın

MesajKonu: Geri: BANA GOZLERİNİ GONDER(GUZEL BİR YAZI TAVSİYE EDERİM)   BANA GOZLERİNİ GONDER(GUZEL BİR YAZI TAVSİYE EDERİM) Icon_minitimePtsi Ocak 29, 2007 5:44 pm

Yaşanılanların sonsuza dek sürmesi imkansızdır ve bu bu hayal salıncağından inmek istemez insan.

ver o salıncakta gitmeler gelmeler yaşar defalarca bir yanı inmek ister çünkü, ayakları yere sağlam basmalıdır . oysa şartmı bukadar garantici yaşamak hayalerimize sımsıkı tutunarak yaşama bağlanmıyormuyuz hayallerle avutmuyormuyuz biçare ömrü

güzel paylaşımın için teşekkürler hayale meyilli biri olarak içinde hayal olan her cümle alır götürür beni Smile)
http://www.antoloji.com/sibel_oruc
Archangel
Moderator
Moderator
Archangel

Erkek

MesajKonu: Geri: BANA GOZLERİNİ GONDER(GUZEL BİR YAZI TAVSİYE EDERİM)   BANA GOZLERİNİ GONDER(GUZEL BİR YAZI TAVSİYE EDERİM) Icon_minitimePtsi Ocak 29, 2007 6:19 pm

hayal_et demiş ki:
Yaşanılanların sonsuza dek sürmesi imkansızdır ve bu bu hayal salıncağından inmek istemez insan.

ver o salıncakta gitmeler gelmeler yaşar defalarca bir yanı inmek ister çünkü, ayakları yere sağlam basmalıdır . oysa şartmı bukadar garantici yaşamak hayalerimize sımsıkı tutunarak yaşama bağlanmıyormuyuz hayallerle avutmuyormuyuz biçare ömrü

güzel paylaşımın için teşekkürler hayale meyilli biri olarak içinde hayal olan her cümle alır götürür beni Smile)

Beğendiğinize sevindim bende tsk ederim... Smile

Hayalle yasamayı bende cok severim ama yapabilicegim seyin hayalini kurarım...
hayal_et
Moderator
Moderator
hayal_et

Kadın

MesajKonu: Geri: BANA GOZLERİNİ GONDER(GUZEL BİR YAZI TAVSİYE EDERİM)   BANA GOZLERİNİ GONDER(GUZEL BİR YAZI TAVSİYE EDERİM) Icon_minitimeSalı Ocak 30, 2007 9:06 am

evet yapabileceğin kadarını hayal et ki hayal kırıklığı yaşama yada hayalet olma Laughing
http://www.antoloji.com/sibel_oruc
Archangel
Moderator
Moderator
Archangel

Erkek

MesajKonu: Geri: BANA GOZLERİNİ GONDER(GUZEL BİR YAZI TAVSİYE EDERİM)   BANA GOZLERİNİ GONDER(GUZEL BİR YAZI TAVSİYE EDERİM) Icon_minitimeCuma Şub. 02, 2007 5:56 am

Very Happy Very Happy Very Happy

BANA GOZLERİNİ GONDER(GUZEL BİR YAZI TAVSİYE EDERİM)
1 sayfadaki 1 sayfası