Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

THEO' YA MEKTUPLAR - VINCENT VAN GOHH

2 posters
YazarMesaj
özer
gri
gri
özer

Erkek

THEO' YA MEKTUPLAR - VINCENT VAN GOHH Empty
MesajKonu: THEO' YA MEKTUPLAR - VINCENT VAN GOHH   THEO' YA MEKTUPLAR - VINCENT VAN GOHH Icon_minitimeCuma Şub. 02, 2007 8:42 am

THEO' YA MEKTUPLAR - VINCENT VAN GOHH Untitl11

Auvers-sur-oise, 27 Temmuz 1890

Sevgili kardeşim,

Güzel mektubun ve içindeki elli frank için teşekkürler… Öteki ressamlar, içlerinden ne düşünürlerse düşünsünler, doğrudan doğruya resim ticaretiyle ilgili tartışmalardan içgüdüsel olarak uzak tutuyorlar kendilerini.

İşte böyle gerçek şu ki, yalnızca resimlerimizi konuşabiliriz… Sevgili kardeşim sen basit bir tüccardan daha ötede birisin. Sen, benim aracılığımla, birtakım resimlerin yaratılmasına katkıda bulundun. O resimlerin büyük kargaşanın içindeyken bile sükuneti muhafaza etmişler,edeceklerdir.

Çünkü varmış olduğumuz yer bu… Bu görece kriz anında sana söyleyebileceğim tek şey, ya da en önemli şey bu… Ölmüş ressamları satanlarla yaşayan ressam ticareti yapanlar arasında durumun çok gergin olduğu bir anda.

Böle işte, ben kendi çalışmalarım için yaşamımı tehlikeye atıyorum, bu çalışma uğruna yarı-deli bir insan oldum- olsun, kabul- ama bildiğim kadarıyla insan ticaretiyle uğraşanlardan biri değilsin sen ve hangi tarafı tutacağını , tam insanca davranarak seçebilirsin.
Sizin Vincent

*Theo’ya yazılan son mektup olduğu anlaşılan bu mektup,Vincent 27 Temmuz’da kendini vurduğunda üstünde bulunmuştur.

Vincent Van Gogh’un 17 yıl boyunca,intiharından 2 gün önceye dek kardeşi Theo’ya yazdığ mektuplar,sanatçının yaşamından ve yaratım sürecinden bahsediyor.
Van Gogh’un resimlerini anlamak için okunması gereken bir kitap.
fnd06
Moderator
Moderator
fnd06

THEO' YA MEKTUPLAR - VINCENT VAN GOHH Empty
MesajKonu: Geri: THEO' YA MEKTUPLAR - VINCENT VAN GOHH   THEO' YA MEKTUPLAR - VINCENT VAN GOHH Icon_minitimePtsi Şub. 12, 2007 6:27 pm

" SANAT NE BÜYÜK ZENGİNLİKLERLE DOLU İNSAN GÖRDÜKLERİNİ UNUTMADIKÇA HİÇBİR ZAMAN VERİMLİ DÜŞÜNCELERDEN UZAK GERÇEKTEN YALNIZ YADA TEK BAŞINA KALAMAZ"

sy.39 (V.VAN GOGH)

OKUDUĞUM EN GÜZEL KİTAPLARDAN.....

THEO' YA MEKTUPLAR - VINCENT VAN GOHH
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Feri'ye mektuplar - 1