Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

akademisyen nedir?

4 posters

akademik yeterlilik ve akademisyenlik nedir?
a) yetenekli ve çalışkanlar akademisyen olurlar
akademisyen nedir? Vote_lcap0%akademisyen nedir? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
b) yetenekliler akademisyen olur.
 0% [ 0 ]
c) çalışkanlar akademisyen olur
 0% [ 0 ]
d) bu gun herkes akademisyen olur
akademisyen nedir? Vote_lcap33%akademisyen nedir? Vote_rcap
 33% [ 3 ]
e) bu krıterlerı bız belırlemelıyız
akademisyen nedir? Vote_lcap67%akademisyen nedir? Vote_rcap
 67% [ 6 ]
Toplam Oylar : 9

YazarMesaj
aysun
gri
gri

akademisyen nedir? Empty
MesajKonu: akademisyen nedir?   akademisyen nedir? Icon_minitimeCuma Şub. 02, 2007 4:59 am

(limanın önerisi üzerine) akademilerdeki akademik durum, mesleki -etik- ahlak ve akadamık yeterlılık konusunda konusmak ıstyıyorum. ben bır akademısyenım.. onerileriniz dikkatle incelenir..
hic
sarı
sarı
hic

akademisyen nedir? Empty
MesajKonu: Geri: akademisyen nedir?   akademisyen nedir? Icon_minitimeCuma Şub. 02, 2007 8:42 am

bu kriterleri biz belirleyemeyiz dedim. işin içinde çok fazla olmamama rağmen bir çok öğrenci yada öğretim görevlisi olan eş dost tan kulağıma gelenlerden yola çıkarak işaretledim seçimimi...eğer hocanızın gözüne girebilirseniz okulda kalmanız muhtemeldir. ne yetenek ne zeka ne çalışkanlık... sadece göze girmek. diye düşünüyorum dışında olan bir insan olarak budur olayım. doğru mudur bilemiyorum da doğru değilse aydınlatın beni. nekadar çok şey öğrenirsek şüphemiz okadar azalır!
astralcat
Moderator
Moderator
astralcat

Kadın

akademisyen nedir? Empty
MesajKonu: Geri: akademisyen nedir?   akademisyen nedir? Icon_minitimeCuma Şub. 02, 2007 9:31 am

hic demiş ki:
bu kriterleri biz belirleyemeyiz dedim.
demişsin ama seçeneklerde yazan "belirleyemeyiz" değil "belirlemeliyiz" küçük bi yanlışlık olmuş Wink . onun dışında söylediklerine katılıyorum. anketteki maddeler yetersiz bence, çünkü akedemisyen olmak için yetenek-çalışkanlık vs. gibi özellikler yetmiyor. Arkanın sağlam olması gerek!

Kendi hakkıyla asistan olan istisna kişiler olabilir, ama genele baktığında haketmediği halde birilerinin(!) arka çıkmasıyla asistan olanlar çoğunlukta. Bunları kendi okulumu baz alarak söylüyorum . Şuan asistan olan kişilerin hepsi olmasa da çoğunda ne yetenek var ne çalışkanlık. Tabi çalışkanlıktan kasıt asistanı olduğu öğretim görevlisinin işlerine koşturmak değilse!

Açıkcası hakederek biyerlere gelmek çok zor, illa ki öğrencilik döneminde göze girmek gerek (bu da yetenekle-çalışkanlıkla pek olmuyor nedense!) Bu olmadıysa daha üstten birini arkana almak faydalı olur, bu daha garantili Wink
http://my.opera.com/astralcat/blog/
crybaby
Moderator
Moderator
crybaby

Kadın

akademisyen nedir? Empty
MesajKonu: Geri: akademisyen nedir?   akademisyen nedir? Icon_minitimeCuma Şub. 02, 2007 4:58 pm

Özellikle üniversitelerin asistanları,Ya cidden bişi bilmiolar ya da bizim sorularımızla uğraşmamak için saçmalıolar. Ben öyle hocaların peşinden koşuşturan bi öğrenci olamıorum malesef. Ama projeler için asistanlara sürekli bişiler sormak zorunda kalıoruz.Sorunca o kadar mantıksız şeyler söylüyolar ki ''nasıl asistan olmuş yaff bu'' demekten alamıoruz kendimizi. En iyi yaptıkları iş sınav gözetmenliği:) Bu arada hepsi için sölemiorum. Çok iyi ve bilgili asistanlarımız da var ama o kadar az ki Sad
Zaten ezberci bi eğitim var üniversitelerde bile. Notlara bakarak almaları bile doğru seçim olmaz bence.

Bi de konuyla ne kadar ilgili bilmiorum ama öğretim üyelerinin eleştiriyi asla kaldıramadığını sölemek istiorum. Sen ne kadar seviyeli saygılı eleştirirsen eleştir direk saldırı olarak algılıolar. Sana karşı istemeden de olsa tepkili oluyolar. Eleştirilmeden nasıl gelişir ki insan? Belki de senin haddine mi felan diye düşünüyorlar öğrenci tarafından eleştirilmek istemiolar ama bizden daha iyi kim eleştirebilir ki onları? Sonuçta bize bişiler vermek öğretmek için ordalarsa bizi dinlemeleri gerekir.
Neyse sonuç itibariyle biz anlayışlı akademisyenler istiyoruz. Koskoca Prof. lar öğrencilere takınca kafayı çok komik duruma düşüyolar.

Asistan olmak için cidden arkan sağlam olmalı,çalışkanlıkla,LES le felan bi yere kadar,işin içinde mülakat var ya orda çıkıyo işin cılkı.

Yani akademik yeterlilik akademisyenlerin bi çoğunda sıfır. Ayrıca akademisyenliği taşıyabilecek kişiler akademisyen olsun. Gelişime açık kişiler olmalı.
http://www.blogcu.com/crybaby
hic
sarı
sarı
hic

akademisyen nedir? Empty
MesajKonu: Geri: akademisyen nedir?   akademisyen nedir? Icon_minitimeCuma Şub. 02, 2007 10:42 pm

astralcat hatamı düzelttiğin için teşekkürler. sanırım algılamak istediğim gibi algıladım yada dikkatsizliğim diz boyu. neyse.. arkan varsa asistan oluyorsan ne manası var ki çabalamanın. nasıl girilir birinin gözüne? ne abuk bir sistem. saygılar

akademisyen nedir?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Felsefe nedir?
» Sevgi nedir?
» sempozyum "nedir bu kitsch?"
» Yaratma Eylemi Nedir?